Майкъл Буш се класира в четвъртия си пореден мач, за да превъзмогне Къбс над Маринърс с 3-2
AP News | 2024-04-14 | 01:08:33

СИАТЪЛ (AP) — Майкъл Буш се класира за четвърти пореден мач, Хавиер Асад удари шест и Чикаго Къбс победи Сиатъл Маринърс 3-2 в неделя.

Освободителят Адберт Алцолай отстрани Хулио Родригес с пинч-рън, за да прекрати играта, след като двойните игри сложиха край на две ралита.

Двуръновият хоумър на Буш постави Къбс повишиха с 3-0 и им помогнаха за втората си поредна победа, за да вземат серията от Моряците. Рекордът на франчайза за последователни мачове с хоумрън е пет, държан от четирима играчи, включително настоящия играч на Къбс Кристофър Морел, който го направи миналия сезон.

Къбс отбелязаха единствения си друг рън в първи ининг грешка при хвърляне на титуляра от Сиатъл Луис Кастило (0-4), който загуби четвъртото си поредно участие в началото на сезона.

Хорхе Поланко удари хоумър с два ръна в шестия ининг, за да намали преднината на Чикаго до 3- 2, преследвайки Асад (2-0). Асад удари шест и загуби един за 5 2/3 ининга.

Моряците играха двама без аут, за да поведат седмия, но Марк Лайтър-младши предизвика партер от Люк Рейли за двойна игра 6-4-3, за да сложи край на заплахата.

Хектор Нерис извървя три, за да зареди базите с един аут в осмия, но Тай Франс отпадна за второ рали-убиващо двойна игра 6-4-3.

Алзолай удари две, за да спечели третото си спасяване от пет възможности.

Кастило направи най-доброто си представяне за сезона, достигайки шест ининга и задържайки опонентите си на по-малко от четири ръна за първи път. Но грешното му хвърляне, докато преследваше отбивача на Коуди Белинджър надолу по линията на първа база, позволи на Сейя Сузуки да отбележи лесно от трето място.

СТАЯТА НА ТРЕНИТОРА

Mariners LF Dominic Canzone напусна във втория ининг, след като нарани AC ставата в лявото си рамо при зрелищно улавяне на стената. Канцоне се промъкна по линията на Нико Хьорнер до празнината в лявото поле и се блъсна с лицето напред в стената, когато топката удари ръкавицата му. Той направи бързо хвърляне от седнало положение до секундата, за да задържи бегач, след което се просна на предупредителната писта за няколко мига. Той напусна терена предпазливо и беше заменен от Дилън Мур.

ПОЧИВЕН ДЕН

Родригес получи почивен ден, преди да влезе като пинч рънър в долната част на деветия за C Cal Raleigh. Мениджърът Скот Серваис го характеризира като почивен ден за борещия се трета година играч. Двукратният Мач на звездите бие .186 с 33,3% процент на удари.

Къбс: RHP Бен Браун (0-0, 6.10) печели могилата започнете серия от три игри в Аризона. Той е допуснал едно бягане в последните си 8 2/3 ининга.

Маринърс: RHP Джордж Кърби (1-2, 8.16) се опитва да спре спад от две игри, докато Сиатъл започва серия от три игри с Синсинати в понеделник.